اورژانس روانشناسی

پاسخگویی به سوالات شما، در راستای حفظ و ارتقاء سلامت روان با شماره های شبکه هوشمند ذکر شده و از طریق خطوط تلفن ثابت فراهم می باشد ................................................................« اورژانس روانشناسی در خدمت ارتقای سطح بهداشت روان » ...............................................................

اورژانس روانشناسی

اورژانس روانشناسی

دارای مجوز از نظام مشاوره و روانشناسی جمهوری اسلامی ایران
------------------------
پرسش و پاسخ مسائل کودک و نوجوان، اضطراب، افسردگی، خانواده، ازدواج، جنسی، اعتیاد، فقدان و جدایی. مشاوره تحصیلی
...............................
شماره تماس از استان تهران : 9092301569
...............................
«پاسخگویی به سوالات شما در هر روز و حتی ایام تعطیل»
...............................

مشخصات خانواده سالم

- پیوند مناسب: امنیت عاطفی، شامل ترکیب دو باور و اعتقاد است اول آنکه به« فرد» اجازه ابراز وجود می دهد دوم آنکه شخص خود را جزیی ازیک کل بنام «ما» بداند.
- همکاری اقتصادی: یک توافق نامه دو جانبه برای هزینه های اساسی. یک ارتباط بازدر مسائل جزئی و یا کلی امور مالی و اقتصادی.
- احترام به مالکیت: احترام به رابطه بین خود و همسر، احترام به مالکیتهای فردی یکدیگر (آنچه به زن یا شوهرم تعلق دارد و یاآنچه که به هردوتعلق دارد) و احترام به مالکیت فردی هر کدام از فرزندان.
- رفتار اجتماعی مناسب: ابراز عواطف یا احساسات مورد پذیرش جامعه. مشورت کردن قبل از تصمیم گیری در مواردی که به هر دو نفر مربوط میشود. انعطاف پذیر بودن در عین برنامه و چهارچوب داشتن.
- احترام به فردیت افراد خانواده: حقِ داشتن فضا، علایق، فعالیتها، تصمیمات، دوستان، رشد شخصی و نپذیرفتن آنچه نمی خواهند.
- ارتباط مناسب: تمام اعضای خانواده حق بیان نظرات خود را داشته باشند و بدانند که نظراتشان شنیده می شود و بدون ترس از طرد شدن خواسته های خود را مطرح کنند. همچنین به اهمیت نحوه بیان و زبان بدن در ابراز نظرات خود واقف باشند.
- پرورش کودکان سالم: مادر، پدر را دوست داشته باشد. پدر، علاقه خود را به مادر نشان دهد. کودکان در امنیت و آسایش باشند. اعضای خانواده با یکدیگر ارتباط و تعامل داشته و اجازه ابراز احساسات به هر یک از افراد خانواده داده شود. به همه کودکان بطور یکنواخت توجه شود،حتی تماس چشمی نیز بین آنها یکسان باشد.
- ارتباط لمسی و بدنی مناسب: این ارتباط از طریق در آغوش گرفتن بدون جنبه جنسی ارزیابی میشود. در این حالت کودکان توانایی ابراز نیاز به لمس شدن و در آغوش گرفته شدن را در صورت نیاز دارند.
- تقسیم منصفانه مسئولیت ها: تقسیم وظایف و گسترش فعالیتهایی که موجب لذت همه افراد خانواده باشد. در مواقع نیاز در کنار یکدیگر بوده و زمان خاصی را به مشارکت در انجام مسئولیتها اختصاص دهند.
- ارتباط سالم جنسی: گفتگو با یکدیگر در ارتباط با نیازها، اولویتها، خواسته های خود در این رابطه. احترام گذاشتن به واکنش فرد به این مسئله (که می تواند ناشی از تجارب تلخ گذشته او باشد). هر کدام از طرفین این حق را داشته باشند که بدون ترس از طرد شدن تمایل خود را به داشتن رابطه نشان دهد و یا از آن امتناع کند.
- رشد معنوی: این امکان به افراد خانواده داده شود تا بتوانند در صورت نیاز، تمایلات معنوی یا مذهبی خود را پرورش دهند و آموزشهای لازم برای کودکان در این زمینه وجود داشته باشد.

ارسال نظر

تنها امکان ارسال نظر خصوصی وجود دارد
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
نظر شما به هیچ وجه امکان عمومی شدن در قسمت نظرات را ندارد، و تنها راه پاسخگویی به آن نیز از طریق پست الکترونیک می‌باشد. بنابراین در صورتیکه مایل به دریافت پاسخ هستید، پست الکترونیک خود را وارد کنید.