اورژانس روانشناسی

پاسخگویی به سوالات شما، در راستای حفظ و ارتقاء سلامت روان با شماره های شبکه هوشمند ذکر شده و از طریق خطوط تلفن ثابت فراهم می باشد ................................................................« اورژانس روانشناسی در خدمت ارتقای سطح بهداشت روان » ...............................................................

اورژانس روانشناسی

اورژانس روانشناسی

دارای مجوز از نظام مشاوره و روانشناسی جمهوری اسلامی ایران
------------------------
پرسش و پاسخ مسائل کودک و نوجوان، اضطراب، افسردگی، خانواده، ازدواج، جنسی، اعتیاد، فقدان و جدایی. مشاوره تحصیلی
...............................
شماره تماس از استان تهران : 9092301569
...............................
«پاسخگویی به سوالات شما در هر روز و حتی ایام تعطیل»
...............................

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

نوازش و خانواده

نوازش

نوازش و خانواده

درهر خانواده ای، سبک و شیوه های خاصی برای نوازش اعضاء وجود دارد. لازم است موضوع نوازش در فهرست نیازهای همه ی اعضاء خانواده قرار بگیرد. به جرأت می توان گفت که نوازش، یکی از نشانه های خانوادة سالم با اعضاء بیش از دو نفر است که اگر به درستی رعایت شود، اعضاء با احساس سرخوشی و شادابی می توانند کودک درون طبیعی خود را تجربه کنند. فقدان نوازش سالم و مثبت در خانواده ها باعث روان پریشی و عصبیت های بیمار گونه و در نتیجه خانواده های از هم پاشیده ای می شود که اعضاء آن سعی می کنند از هم دور شوند یا درگیری های عصبی دایمی دارند. تحقیقات مشاوره خانواده نشان می دهد دخترانی که از خانه فرار می کنند و به سمت انحرافات اخلاقی کشیده میشوند، تجربه ی نوازش مطلوب را از سوی پدر، مادر و اعضاء خانواده نداشته اند.

اگر نوازیدن و بده بستان های ظریف عاطفی،  یکی از ارزش های حاکم بر خانواده باشد زوج ها و اعضاء می توانند با بهره گیری از نتایج این ارزش به نیازهای گوناگون خود پاسخ دهند.

برای مشاهده ی متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمایید ...