اورژانس روانشناسی

پاسخگویی به سوالات شما، در راستای حفظ و ارتقاء سلامت روان با شماره های شبکه هوشمند ذکر شده و از طریق خطوط تلفن ثابت فراهم می باشد ................................................................« اورژانس روانشناسی در خدمت ارتقای سطح بهداشت روان » ...............................................................

اورژانس روانشناسی

اورژانس روانشناسی

دارای مجوز از نظام مشاوره و روانشناسی جمهوری اسلامی ایران
------------------------
پرسش و پاسخ مسائل کودک و نوجوان، اضطراب، افسردگی، خانواده، ازدواج، جنسی، اعتیاد، فقدان و جدایی. مشاوره تحصیلی
...............................
شماره تماس از استان تهران : 9092301569
...............................
«پاسخگویی به سوالات شما در هر روز و حتی ایام تعطیل»
...............................

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

همدلی و اهمیت آن بر روابط خانواده

Image result for empathy

دختر خسته از دانشگاه به منزل برگشته و بسار ناراحت و کم حوصله است. مادر به او نزدیک می شود و سعی می کند دلیل ناراحتی دخترش را بفهمد. بعد از مدتی پیگیری، دختر بالاخره آن چه که او را ناراحت کرده بیان می کند. وقتی مادر متوجه موضوع می شود،باب نصیحت را باز می کند؛ ولی هنوز چند کلمه ای نگفته که دختر با عصبانیت و آشفتگی فراوان گفتگو را قطع  و با قهر محل را ترک می کند.

مادر حیرت زده است که چرا دخترش از این نصیحت ناراحت شده است، آیا او حرف بدی زده است؟

پسر چند روزی است که کلافه بنظر می رسد و به همین دلیل پدرش در صدد کمک به او بر می آید و در یک فرصت مناسب، دربارة موضوعی که به ناراحتی پسرش انجامیده با او صحبت می کند تا بتواند به او کمک کند. پسر مشکل خود که عدم موفقیت تحصیلی است را با پدر در میان می گذرد که به عصبانیت پدر میانجامد. پدر، سرزنش کردن را شروع می کند: «چرا؟ به چه دلیل در تحصیل ضعف داری؟ مگر کار می کنی ؟ و ...». پدر در حال عصبانیت و سرزنش کردن متوجه صدای بسته شدن در منزل می شود؛ پسرش با ناراحتی فراوان خانه را ترک کرده است. 

در میان جوانان، اتفاق هایی مانند آن چه که در بالا مطرح شد نادر نیست. علی رغم این که بسیاری از والدین با حسن نیت و با علاقه و اشتیاق فراوان سعی می کنند به فرزندان خود نزدیک شده و به آنان کمک کنند تا موانع و سختی های زندگی را با راحتی و تدبیر بهتر بر طرف کنند، گاهی با واکنش های کاملاً متفاوتی از سوی آنان روبرو می شوند به نظر شما مشکل کجاست؟

برای مطالعه متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمایید... 

ده واقعیت بسیار جالب درباره احساس تنهایی

دانشمندان تخمین می‌زنند که چهل درصد از ما در نقطه‌ای از زندگی خود در چنگال احساس تنهایی گیر می‌افتیم. گذشته از گستردگی احساس تنهایی، افراد کمی از اثرات چشمگیر آن خبردارند. در این مقاله کوتاه به ده واقعیت بسیار جالب درباره تنهایی اشاره می‌کنم که نگرش شما به این پدیده شایع اما ویرانگر روان‌شناختی را عوض خواهد کرد:

برای مطالعه متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمایید... 

ده چیزی که درباره عزت‌نفس نمی‌دانید

عزت‌نفس تجارت پرسودی در دنیای روانشناسی است. آن‌قدری برنامه‌، مقاله، کتاب‌ در مورد عزت‌نفس با ادعای بهبود عزت‌نفس وجود دارد که ممکن است حدس بزنیم درباره شناخت این صفت روان‌شناختی پیشرفت زیادی به وجود آمده است.

افسوس که این‌طور نیست و روانشناسان همچنان به بحث و گفتگو درباره اینکه عزت‌نفس واقعاً چیست می‌پردازند.
اما بعد از ده‌ها سال بحث درباره تعریف عزت‌نفس و حوزه‌ها و کارکردهای آن، نکاتی وجود دارد که ورد قبول روانشناسان است:

برای مطالعه متن کامل به ادامه مطلب مراجعه فرمایید...